"Nevelhetünk-e valakit hazaszeretetre? Mintha azt mondanám: 'Korbáccsal és szöges ostorral kényszerítlek, hogy szeresd önmagadat.' A haza nemcsak föld és hegy, halott hősök, anyanyelv, őseink csontjai a temetőkben, kenyér és táj, nem.
A haza te vagy, szőröstül-bőröstül, testi és lelki mivoltodban; ő szült, ő temet el, őt éled és fejezed ki, mind a nyomorult, nagyszerű, lángoló és unalmas pillanatokban, melyek összesége életed alkotja. S életed a haza életének egy pillanata is.
Hazaszeretetre nem tudlak megtanítani: őrült az, aki önmagát tagadja. Hazád a történelmi mértékben megnagyított és időtlenített személyiség. A haza végzet, személyesen is. Nem fontos, 'szereted'-e, vagy sem. Egyek vagytok.
De úgy látom és tapasztalom, hogy te - szóval ünnepélyesen, írásban és a dobogókon - inkább az államszeretetről teszel bizonyságot és hitvallást.
A hazától ugyanis nem lehet várni semmit. A haza nem ad érdemrendet, sem állást, sem zsíros kenyeret. A haza csak van.
De az állam ad finom stallumot, csecse fityegőket szalonkabátodra, príma koncot, ha ügyesen szolgálod, ha füstölővel jársz körülötte, ha - férfiasan, kidüllesztett mellel - megvallod a világ előtt, hogy te szereted az államot, akkor is, ha kerékbe törnek. Általában nem törik ezért kerékbe az embert. Éppen ezért, minden államszeretet gyanús.
Aki az államot szereti, egy érdeket szeret. Aki a hazát szereti, egy végzetet szeret.
Gondolj erre, mikor hörögsz a dobogókon és melled vered.
2008. július 10., csütörtök
2008. július 8., kedd
A büszke meleg, azaz a csőbuzi - Gay Pride 2008
A büszke meleg, azaz a csőbuzi - Gay Pride 2008
Na ha ezzel találkozom egyszer tuti kitaposom a belét...
2008. július 7., hétfő
Az eg
yik internetes oldalon találtam egy nyílt levelet amelyet nem kisebb személy írt, mint Budaházy György. A magát talán a honfoglalók valamelyikének egyenes ági leszármazottjaként aposztrofáló Gyurka "Köszönet a bátraknak" címmel írt levelében személyesen emeli meg csikóskalapját a buzihappeninget szétzavaró emberek előtt. Idéznék egy pár gondolatkísérletet a jó Budaházy "táltos" Gyuritól."...még az én várakozásaimat is felülmúlóan önállóan és ötletesen teljesített az ellenállás. Köszönet ezért mindenkinek, aki tojást dobált, vajsavat fröcskölt, a rendőrökkel harcolt vagy bármely más módon hozzájárult az eredményhez."
Azt hiszem ehhez sem kell sok kommentár. Remélem Budaházy most boldog. Nem tudom milyen "eredményről" beszél aminek örülni kéne, -azt talán csak ő tudja- én mindenesetre inkább elkeseredett vagyok. De tudom velem van a baj és én vagyok a nemnormális amiért nem örülök együtt az "igaz magyarokkal". A "bátrakkal". De ha még egy aprócska, már-már szőrszálhasogatásnak tűnő megjegyzést megenged a jó Budaházy "árpádházy" Gyurkó, akkor megjegyezném, hogy olyan kifejezés a magyarban nincsen, hogy "leprivatizálni". Elnézést Gyurika amiért belerondítok a kis homokozódba és szóvá teszem, de ha olyan szittya magyar vagy akkor ilyen apróságokra, - mint a magyar nyelvtan - légyszíves figyelj oda legközelebb.
Köszöntés
szeretném ezennel üdvözölni Csabex barátomat a blog adminisztrátorai közt.Többen biztosan ismerik a http://jobbradikal.blogspot.com/ vagy a http://kritikusszem.blogspot.com/ -ról.
remélem ugyanúgy hozza a formáját ahogy szokta!:)
De nem is erről akartam írni, hanem arról amit a drágalátos Szetey "comming out" Gábor közvetlenül az előtt mondott, hogy útjára indította a vircsaftot. Arra a sok lózungra most nem térnék ki amivel kezdte beszédét, mert azt már egy éve is elmondta, miszerint ő "hívő, magyar, európai, ...és meleg". Ezt egy éve már elsütötte, akkor sikert aratott, most már a kutyát sem érdekelte. Beszéde végén azonban eképpen búcsúzott: "Isten legyen velünk!" Mit lehet erre mondani? Semmit. Önmagát minősíti...
Buzik, jeje!
Túl vagyunk ezen is, a köcsögök kötelességszerűen, bár nem hinném, hogy nagy élvezettel vonultak, a csőcselék meg egy évig most újra ácsingózhat az izgató pillanatra, amikor levezetheti a feszültségét a buta fasz deviánsokon, akiket lazán felhasználnak a szar liberális dögevők.
Biza’ szomorú, de ez a helyzet. Odavetnek egy légypapírt, egy sajtot az egérfogóra, mire a hatalmas Árpád-sávos hirtelenhazafiak (vagy mondhatok turbómagyart is) rögvest rácsúsznak. Borítékolható volt minden előre, de nem baj, hasonló ez a „márciusban újra kezdjük” mozgalomhoz, mert hát hogyan is eshetnék a rendőrségnek anélkül, hogy ne értesítsem őket, hogy ott leszünk. Ennyit a meglepetés erejéről.
A háttérről ne is beszéljünk. Kidobják elénk minden évben a felhasználható buzeránsokat, töltsd ki a dühödet rajtuk, de nem is baj, mert van, aki rögvest rágerjed erre. És ilyenkor lehet vadul ágaskodni a szemét köcsögök ellen, egy évre megint letudtad a dolgot, és nem győzhetsz, újra meggyőződhettél róla.
Hogy mi folyik valójában, hogy kirabolnak, hogy lakóparkok épülnek, és palesztin-módra fogunk nemsoká megdögleni, vagy esetleg csak szimplán meghalunk kamat-rabszolgaként, hogy a magyar élettér fogy és levegőtlenedik, hogy még a „nemzeti oldal” is ostoba faszokkal van telítve, hogy nem képes itt összefogni senki, mert óvodás megszállottsággal kapaszkodnak a hazug demokráciába, de még a mi kurva jobboldali pártjaink (IGEN! JOBBIK! MIÉP!) is tele vannak tömve kibaszott halomnyi sékellel.
Igen, ez megy itt, de a hülye remegve kapaszkodik a kis párt-roncsba, amelyről tudja, sejti, érzi, hogy szar, de mégis kell neki mint egy falat kenyér, mert reményt ad neki. Nemsoká vége lesz, hülyegyerek, majd te is rájössz, de akkor csak azt kapod a lelkes faszoktól, hogy áruló vagy. Vagy nem is törődnek veled. Tudomásul veszik, mi a helyzet, és tűnj el. Valakit érdekelt Bíber miért lépett vissza? Faszt. Senkit. Biztos áruló. Ennyi.
Marad a kielégülések kicsinyes módja a buzifesztiválokon, sokat tettél a hazádért.
2008. július 6., vasárnap
2008. július 4., péntek
Kövér László az egyik bulvárlapnak azt nyilatkozta, hogy amíg Gyurcsány Ferenc van hatalmon ő nem hajlandó levágatni a haját. Ez aztán az ellenzéikség kedves Laci. Nem tudom mit akar elérni ezzel de, hogy Gyurcsány Ferenc nem fog megfutamodni a gólyfészket növesztő Laci elől az szinte bizonyos. Kövér szerint már felesége is sírva könyörgött neki, hogy ne tegye ezt magával ne radikaliázólódjon már ennyire, és elhatárolódással fenyegette meg a jó Lászlót, de Lacika hajthatatlan. Ő így próbálja meg jobb belátásra bírni a miniszterelnököt. Én nem tudom, hogy ez e a legmegfelelőbb ellenzéki magatartás, vagy nem kellene esetleg végre elkezdeni politizálni is e helyett a gyerekes viselkedés helyett. Mindenesetre Kövér Lacika tántoríthatatlan. Ő így próbál kormányt buktatni. Lehet arra aspritrál, hogy néhány hónap múltán majd olyan ábrázattal fog rendelkezni (nem mintha most nem) aminek látványa Gyurcsányt menekülésre készteti.
Mindenki máskép csinálja. Sok sikert a radikális lépésedhez Laci. De ne csodálkozz majd akkor, ha minden maradék éppelméjű jobboldali elhatárolódik tőled. És nem azért mert nincsen bennük annyi kurázsi, mint benned, hanem azért mert még nem ment el a maradék eszük mint neked.
2008. július 3., csütörtök
Megbüntették az egyik siófoki kocsma tulajdonosát, aki drágábban adta az italt a romáknak. A kocsmáros törzsvásárlói kártyával járó kedvezményt vezetett be, a romák egy csoportja azonban nem kapott kártyát.
A romákat az egyik siófoki a kocsmában érte a megkülönböztetett bánásmód.
A törzsvásárlói kártyát azért vezette be a kocsma tulajdonosa, hogy megszabaduljon a szerinte hőzöngő, olykor-olykor igencsak nem kívánatos roma vendégek egy körétől, akik viselkedésükkel elriasztották a többi vendéget.
„Én ebből élek, nekem ezt meg kell védenem ezt a helyet, nekem ez pénzbeli forrás. Hogyha ezek az emberek továbbra is ide jártak volna, én bezárhattam volna, ezt tönkretették volna a sörözőt” – mondja Mráv Tibor, a Szomjas Bakter Művek tulajdonosa.
„A próbavásárlások bebizonyították, hogy egyértelműen roma származású embereknek tényleg, ténylegesen duplán kellett fizetni” - ezt már a Cigány Kisebbségi Önkormányzat elnöke mondja, aki szerint nem helyén való néhány ember miatt a többit is megbüntetni.
„Azzal nem tudok semmiféleképpen egyetérteni, hogy 1-2 ember végett vagy esetleg pár ember végett egy adott csoportot büntettünk azzal, hogy bejön, és akkor mivel ő roma származású ezáltal neki duplán kell fizetni” – mondja Németh Zsolt, a siófoki Cigány Kisebbségi Önkormányzat elnöke.
Az Egyenlő Bánásmód Hatóság álláspontja is az, hogy nem lehet vendég és vendég között különbséget tenni. Diszkriminatív, ha valaki etnikai hovatartozása miatt jut drágábban egy termékhez.
A kocsma tulajdonosát ezért egymillió forintra büntették. Mráv Tibor azonban nem ért egyet a bírsággal, a határozat ellen pedig fellebbez.
Forrás: www.dunatv.hu
humor percek
Hirtelen az amerikai előkap pár köteg dollárt, elkezdi lehajigálni a mélybe, miközben ezt kiabálja:
- Nekünk ebből otthon rengeteg van!
Ezt látva a francia előkap pár üveg pezsgőt, és elkezdi a mélybe önteni, miközben azt kiabálja:
- Nekünk ebből itthon rengeteg van!
Látva ezt, a cigány aggodalmas arccal fordul a magyar felé:
- Te, eszedbe ne jusson valami hülyeség!...
2008. július 2., szerda
A Gárda Kolompárnak: fogja vissza rasszista bűnöző cigányait!
Tóth Zoltán kapitány, Békés megye
2008. július 1., kedd
A megrendült család feje, kétségbeesetten fordult az ombudsmanhoz kegyelmet kérve tőle és természetesen magyarázatot is adva arra, hogy miképpen eshetett meg ez a végzetes baklövés.
Az egyik fiú álítólag azért nem kapott meghívót, mert ő sem hívta meg a gyermekét a szülinapjára, a másik pedig állítólag éppen haragban áll a szülinapossal.
Kérdés, hogy érdekel e már ez valakit. Ebben az abszurd világban, félek senkit sem. No de sebaj, majd bemegyek a kedvenc sörözőmbe és próbálja meg valaki előttem meghívni egy italra az ismerősét. Mi az, hogy az egész kocsmát nem hívja meg? Ez már nyilvános megszégyenítés és diszkrimináció kérem szépen. Vagy meghív mindenkit aki éppen ott van, vagy ne igyon, pusztuljon szomjan bánom is én. De ne rekesszen ki senkit, mert megjárja.
A svéd parlament szeptemberben tárgyalja az ügyet.



