2008. augusztus 27., szerda
2008. augusztus 26., kedd
2008. augusztus 25., hétfő
Humorsarok
15 éves házasság után egy pár a pszichológusnál.
Miután a pszichológus megkérdezte őket, hogy mi a gond, a nő egy
hosszadalmas, szenvedélyes és szívtépő listát zokogott el a szakembernek az elmúlt 15 év
összes létező problémájáról. Csak mondta, mondta: elhanyagolás, bensőségesség hiánya, üresség,
magányérzet, szeretet hiány, s egy egész lista a soha ki nem elégített érzelmi igényeiről, melyeket ki kellett bírnia házasságának eddigi szakaszában.
"Látja, erre van szüksége a feleségének, hetente legalább háromszor!! .... Meg tudja tenni?"
A férj gondolkodott egy kicsit, majd válaszolt:
"Nos, el tudom hozni önhöz hétfőnként és szerdánként, de péntekenként horgászok"
Kemény Dénes szövetségi kapitány és a csapat is nagyon boldog, miután sorozatban harmadszor is olimpiai bajnok lett a magyar férfi vízilabda-válogatott

Több játékos vidáman, míg az olimpiai újonc Varga Dániel vegyes érzelmekkel nyilatkozott vasárnap. Kemény Dénes elmondta, sok gratuláló üzenetet kapott az elődöntő után, de ezekkel nem foglalkozott, mert nem elődöntőt nyerni utaztak Pekingbe. A kapitány szerint a csapat egyre egységesebb lett, és egyre jobban játszott az olimpia folyamán.
„Óriási dolog volt azt látni, hogy azok a játékosok, akik most játszottak először olimpiai döntőt, milyen sokat hozzátettek ehhez, és milyen főszerepet vállaltak abban, hogy megnyertük ezt az olimpiát. Igazából az ő örömüket volt a legjobb látni a meccs után” - vélekedett a már háromszoros olimpiai bajnok Kásás Tamás.
Molnár Tamás, aki szintén részese volt mindhárom sikernek, azt mondta: számára mindegyik olimpiai bajnoki cím más és más. „Sydneyben megnyertük az elsőt, Athénban egy olyat nyertünk, amit a sírból hoztunk vissza, ezzel az éremmel pedig sporttörténelmet írtunk” - mondta a center, kiemelve, hogy az idei küzdelemnek már két fia is szemtanúja lehetett.
Az olimpiai újonc Varga Dániel is örül a győzelemnek, de most még nem tudja megélni a sikert. Elmondása szerint ez egy kicsit „furcsa állapot”, és talán kicsit többre számított.
FH
2008. augusztus 24., vasárnap
2008. augusztus 23., szombat
Janics Natasa és Kovács Katalin a kajak páros 500 méteres döntőjében megszerezte a magyar olimpiai csapat második aranyérmét, amely egyben a kajak-kenuzók második aranyérme is, mert tegnap a kenu egyes 1000 méteres számában Vajda Attila nyert aranyérmet.
Az utolsó kajak-kenu számban a női párosok versenyében a Kovács, Janics páros készült címvédésre. A né
metek a rajt után szinte azonnal az élre álltak, de a magyar hajó féltávnál már vezetett.
A folytatásban sem tudott senki veszélyt jelenteni rájuk, így magabiztosan, mintegy fél hajónyival verték a mezőnyt és lettek olimpiai bajnokok. A lengyelek lettek a másodikak, a franciák a
harmadikok, a Fanni Fischer, Nicole Reinhardt összetételű német egység csak a negyedik lett.
Harmadik lett a Kozmann György, Kiss Tamás kettős a férfi kenu páros 1000 méteres versenyében a pekingi olimpia pénteki versenynapján.
Hatalmas bravúrral a 3. helyen végzett a Kozmann György, Kiss Tamás kettős, a pekingi olimpia férfi kenu 500 méteres döntőjében.
Kozmann eredetileg Kolonics Györggyel indult volna 500 és 1000 méteren is, de az olimpiai bajnok Kolonics közelmúltbeli halála miatt új egységeket kellett neveznie a magyar szövetségnek.
Alig egy hónapos felkészülés után, már a döntőbe jutással is meghaladták az előzetes várakozásokat, a bronzérem pedig igazi szenzációnak számít.
Bronzérmes a Kozmann - Kiss páros!
Kovács Katalin, Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Janics Natasa összetételű női kajak négyes ezüstöt szerzett 500 méteren.

A Fanny Fischer, Nicole Reinhadt, Katrin-Wagner Augustin, Conny Wassmuth összetételű német négyes rajt-cél győzelmet aratott. A magyar lányok az utolsó százon tudtak csak közelebb kerülni vetélytársaikhoz, így 76 századmásodperccel maradtak a németek mögött. A bronzérmet az ausztrálok szerezték meg.
Ezüstérmes a női kajak négyes!
2008. augusztus 22., péntek
Vajda Attila aranyérmes!
Megvan az első aranyérem:
2008. augusztus 20., szerda
2008. augusztus 16., szombat
Gyurcsány Ferenc cáfolta a Népszabadság azon állítását, miszerint ő vezetné az MSZP európai parlamenti jelöltlistáját jövőre. Mint mondta: "Meg sem fordult a fejében, hogy az Európai parlamentben politizáljon tovább, ő továbbra is Magyarországon kíván politizálni." Valamire azért mégiscsak jó ez a "kurva ország". Pedig már kezdtünk örülni.
2008. augusztus 15., péntek
Új Európa-rekorddal lett 2. Cseh László a 200 méteres vegyes úszás döntőjében a pekingi olimpián. Cseh László ideje 1:56.52 perc lett.
A magyar klasszis, akinek a 400 m vegyes és a 200 m pillangó után ez volt a harmadik ezüstérme a kínai fővárosban, 1:56.52 percre javította saját kontinensrekordját, amelyet 1:56.92-vel tartott 2007. március 29. óta.
2008. augusztus 14., csütörtök
Hogy akkor miért nem jutott eszükbe félretenni az augusztus 20.-i tüzijátékra? Hogy miért nem vették bele eleve a költségvetésbe?
Nos azt nem tudom...













