Ez a blog nacionalista,rasszista, antiszemita, homofób, xenofób, revizionista, irredenta, fasiszta, soviniszta, félelemkeltő és gyűlöletkeltő gondolatokat tartalmaz! Egyesek szerint...

2010. január 31., vasárnap

Videó

Pénz, mint adósság
Egy mindenki számára kötelező videó!

5. rész

2010. január 30., szombat

Évforduló

Szembeszálltak Trianonnal!


1919. január 29-én a környéken állomásozó katonák kiverték a megszálló csehszlovák katonaságot Balassagyarmatról. A balassagyarmati polgárok, vasutasok bátorságának köszönhetően egy darabka földdel több maradt meg ősi hazánkból.

 
„1919. január 29-én a környéken állomásozó katonák – a város polgárainak, vasutasainak kezdeményezésére és segítségével – kiverték a megszálló csehszlovák katonaságot Balassagyarmatról. Tettük a katonai vitézség, a hazaszeretet és a polgári összefogás példájaként tartjuk számon. A „csehkiverés” emléke kitörölhetetlen része lett a balassagyarmatiak öntudatának.” - olvasható a Tyekvicska Árpád által szerkesztett, Civitas Fortissma című könyvben.

Valóban, a város lakói minden évben büszkén emlékeznek a hősi eseményekre, 1998-tól már hivatalos keretek között is. Ez év január 29-én lesz ennek az események 90 éves évfordulója. Alább következzenek az események, kicsit részletesebben.

1918. november 2-án lépett először cseh-morva katona Magyarország területére, 1919. január 3-án a csehszlovákok már Losoncon voltak. Vizy Zsigmond százados sikertelen kísérletet tett egy jelentős létszámú, jól felfegyverzett reguláris egység felállítására.

1919. január 15-én a csehszlovák katonaság több ponton átlépte az Ipolyt. Ezt követően egy különítmény bevonult Balassagyarmatra, majd elfoglalták a vasútállomást, a postát és a laktanyát. Az itt állomásozó magyar csapatok távoztak a városból. Balassagyarmat elfoglalása még a megalázó demarkációs egyezmény előírásai szerint is jogsértő volt. Balassagyarmatot Csehszlovákiához tartozónak nyilvánították.

Január 27-én történelmi gyűlésre került sor a vármegyeházán, hol ellenállásra buzdító beszédek hangzottak el. Másnap a vasutasok küldöttséget menesztettek Magyarnándorba, az ott állomásozó katonaság vezetőihez, Bajatz Rudolf és Vizy Zsigmond századosokhoz, segítséget kérve a megszállók kiveréséhez. 1919. január 29-én a századosok csapatai, a balassagyarmati vasutasokkal kiegészülve, támadást intéztek a csehszlovák katonaság ellen. Bajatz egy cseh vasutast küldött be a laktanyába, megadásra szólítva fel az ellenséget, azok ki is tették a fehér zászlót, azonban a laktanya felé futó magyar katonákat sortűzzel fogadták. Később a hadügyminiszter rendeletére Balassagyarmatra érkezett az iglói géppuskás tanfolyam egysége, Kattauer Rudolf főhadnagy vezetésével. Rohamot intéztek a laktanya ellen, az ellenség megadta magát. Balassagyarmat felszabadult!

A balassagyarmati polgárok, vasutasok bátorságának köszönhetőn, egy darabka földdel több maradt meg ősi hazánkból.

(Szent Korona Rádió)

Videó

Pénz, mint adósság
Egy mindenki számára kötelező videó!

4. rész
 

2010. január 29., péntek

Videó

Pénz, mint adósság
Egy mindenki számára kötelező videó!

3. rész

2010. január 28., csütörtök

Videó

Pénz, mint adósság
Egy mindenki számára kötelező videó!

2. rész

2010. január 27., szerda

Videó

Pénz, mint adósság
Egy mindenki számára kötelező videó!

1. rész
 

2010. január 25., hétfő

Kampány

Lendvai Ildikó is csatlakozott azok közé a politikusok közé, akik önfeledt örömüknek adtak hangot amiért a köztársasági elnök a lehető legkorábbi időpontra tűzte ki a választásokat. A lassan plasztikai sebészek reklámfigurájává váló szocialista pártelnök asszony a hír hallatán szinte euforikus állapotba került mert, mint mondta - s itt szeretném szó szerint idézni a nagy gondolkodót - így kevesebb idő jut arra, "hogy családokat összeveszítsenek, a gyűlöletoffenzívára, a megosztásra, arra, hogy gyilkosnak nevezzék a kormányfőt és hogy bilincsben ábrázoljanak meg nem vádolt szocialista politikusokat, és hogy leveleket hamisítsanak baloldali ifjúsági szervezet nevében".  Felettébb megható és legalább annyira hiteles szavak ezek az ő szájából. Annak a pártnak az elnökeként, amelynek a negyede előzetesben ül és szinte nincsen hónap, hogy valamelyik tagjáról ki ne derülne valamilyen korrupciós botrány. Meglehetősen paradox ezt az ő szájából hallani, miközben a mellékelt plakáttal kampányolnak, "nyugdíjkatasztrófát" vizionálva arra az esetre ha a FIDESZ hatalomra jutna. Arról már nem  is beszélve, hogy állításuk szerint merő véletlenségből eshetett meg az a malőr, hogy ezt, a nyugdíjasokra a szívrohamot hozó röplapot, a nyugdíjértesítővel együtt küldi ki a választóknak a Magyar Posta.
Hát persze, a hülyék meg a túloldalon...
 

2010. január 22., péntek

Kommentár

Április 11-re írta ki az országgyűlési választás első fordulóját Sólyom László köztársasági elnök. A hírt örömmel kommentálta az MSZP-is, mint Budai Bernadett szóvivő elmondta, pártja nagyon örül annak, hogy a köztársasági elnök a lehető legkorábbi időpontra írta ki a választást mert,  mint mondta, "így kevesebb idő lesz a gyűlöletkampányra". Mondják ezt ők, akik már nyolc éve mást sem tudnak csinálni, mint mocskolódni és válogatott szitokáradatot okádni az 1998.-2002. közötti időre.

2010. január 20., szerda

"Nagy" emberek mondták VII.



 "Egy gyermek fejlődését két dolog tudja délelőtt tönkretenni, a kereszténység, és a pornográfia."

(Para - Kovács Imre, Klub Rádió 2010. Január 19.)

Videó



Világpanoráma (Echo TV.) 2010. január 18.

2010. január 16., szombat

2010. január 12., kedd

Az MDF hátán surrannának be a Parlamentbe a liberálisok
Simonyi az MDF-listán?

Bár tagadják, a háttérben egyeztet az MDF és az SZDSZ arról, hány helyet kaphatnak a demokrata fórum listáin a liberálisok. Dávid Ibolyáék többször kijelentették, senkivel nem lépnek szövetségre és cáfolták azt is, hogy a budapesti listát Fodor Gábor vezetheti. Értesülésünk szerint szövetségről valóban nincs szó, ahogy kapcsolt listáról sem, hiszen ez utóbbi 10 százalékos parlamenti bejutási küszöböt feltételez, arról azonban igen, hogy az országos illetve a fővárosi listán helyet szorítsanak néhány szabad demokratának. Az eredeti elképzelések szerint Budapesten liberális politikus kapná az első helyet, Herényi Károlyé lenne a második, őt Ikvai-Szabó Imre SZDSZ-es főpolgármester-helyettes, illetve Boruzs András, a liberális párt fővárosi elnöke, kampányfőnöke követné. Erről Dávid Ibolya pártelnöknek kell a fővárosi MDF-fel megállapodnia.

Úgy tudjuk, hogy a hétvégén a demokrata fórum tagjai azt kérték, a második valamint a negyedik helyre közülük válasszanak valakit, s bár tegnap már kész ajánlattal akartak a szabad demokraták elé állni, ez végül nem ezért nem sikerült. Az MDF-ben azonban folyik az alkudozás, és azt állítólag senki nem kifogásolta, hogy megfelelő anyagi támogatásért cserébe SZDSZ-es politikusok kerüljenek akár befutó helyekre. A fővárosi lista vezetését - mint megtudtuk - Dávid Ibolya mégis inkább Simonyi András, volt washingtoni nagykövetnek szánja, az országos listán a 7. hely jó eséllyel Retkes Attilának, a 15. pedig Skaliczky Andreának, az SZDSZ választmányi elnökének jutna. A lehetséges együttműködést erősíti, hogy Mesterházy Ernő üzletember, a városháza szürke eminenciása állítólag megígérte, valamifajta közös indulás esetén biztosítják az ehhez szükséges támogatást.


Értesülésünk szerint az MDF-ben a szerdai elnökségi üléséig le akarják zárni a párton belüli alkudozásokat, hogy kész tervekkel állhassanak Retkesék elé, akik informátoraink szerint lényegében már lemondtak arról, hogy önállóan induljanak a tavaszi parlamenti választásokon. Ma délelőtt egyébként állítólag Makay Zsolt, a párt országos választmányának elnöke bejelenti, hogy Somogyi Zoltán, Dávid Ibolya tanácsadója a demokrata fórum képviselőjelöltje lesz.

(Népszava online)

2010. január 10., vasárnap

Videó




 Világpanoráma (Echo TV.) 2010. január 08.

2010. január 7., csütörtök

Emlékéremmel tüntette ki Dávid Ibolyát a Szent Korona Szövetség


A Szent Korona tiszteletéért, a magyarságért végzett tevékenységéért emlékérmet kapott Dávid Ibolya, az MDF elnöke a húszéves fennállását ünneplő Szent Korona Szövetségtől. Az emlékérmet Kiss Imre, a szövetség elnöke adta át a politikusnak hétfőn a budapesti Mátyás-templomban.
   
Dávid Ibolya a "Jó munkáért emlékérem" átvétele után úgy fogalmazott: szentélyben szólni ritka nagy tisztesség. Felidézte, hogy igazságügyi minisztersége alatt az általa beterjesztett törvény méltó helyére emelte a Szent Koronát, és azt a nemzet múzeumából a nemzetet képviselő Országgyűlés oltalma alá helyezte.
   
Kiss Imre, a társaság elnöke az MTI-nek elmondta: a Szent Korona Szövetség legfontosabb célja, hogy a Szent Korona tiszteletét megőrizze.
   
Mint kiemelte, a Szent Koronát tisztelő közösség 1920-ban alakult, 1949-ben feloszlatták a szervezetet, amely aztán 1989-ben alapult újjá.
   
Felhívta a figyelmet a Szent Korona Tanra is, mely - mint mondta -, az európai állameszmék közül a legközelebb áll az Újszövetséghez.
   
A szövetség elnöke beszélt arról a 2000-es törvényről is, melyet Dávid Ibolya terjesztett a parlament elé, és mely Szent István államalapításának emlékéről és a Szent Koronáról szól. Hozzátette: a törvényből az ellenzéki pártok miatt ugyan kimaradtak fontos részek, de Dávid Ibolya mégis "kiemelkedő törvényt" fogadtatott el.
   
Ezért is tünteti ki a szövetség a volt igazságügyi minisztert - közölte.
   
Dragon Pál, az MDF politikusa, a Szent Korona Szövetség alelnöke az MDF és a szövetség eszméinek hasonlóságára hívta fel a figyelmet.
   
Az emlékérem átadásán jelent volt több MDF-es politikus is, egyebek közt Herényi Károly elnökhelyettes, valamint Kerék-Bárczy Szabolcs, az MDF szóvivője.

2010. január 6., szerda