Ez a blog nacionalista,rasszista, antiszemita, homofób, xenofób, revizionista, irredenta, fasiszta, soviniszta, félelemkeltő és gyűlöletkeltő gondolatokat tartalmaz! Egyesek szerint...

2008. augusztus 22., péntek

Megvan az első olimpiai aranyérmünk!
Vajda Attila aranyérmes!



A magyar olimpiai küldöttség első aranyát a szegedi kenus, Vajda Attila szerezte kenu egyes ezer méteren, lehajrázva a spanyol olimpiai címvédő David Cal Figueroát.



Megvan az első aranyérem:



GRATULÁLUNK!


2008. augusztus 20., szerda

2008. augusztus 16., szombat

Gyurcsány marad...

Gyurcsány Ferenc cáfolta a Népszabadság azon állítását, miszerint ő vezetné az MSZP európai parlamenti jelöltlistáját jövőre. Mint mondta: "Meg sem fordult a fejében, hogy az Európai parlamentben politizáljon tovább, ő továbbra is Magyarországon kíván politizálni." Valamire azért mégiscsak jó ez a "kurva ország". Pedig már kezdtünk örülni.

2008. augusztus 15., péntek

Cseh László harmadszor is ezüstérmes!


Új Európa-rekorddal lett 2. Cseh László a 200 méteres vegyes úszás döntőjében a pekingi olimpián. Cseh László ideje 1:56.52 perc lett.



A magyar klasszis, akinek a 400 m vegyes és a 200 m pillangó után ez volt a harmadik ezüstérme a kínai fővárosban, 1:56.52 percre javította saját kontinensrekordját, amelyet 1:56.92-vel tartott 2007. március 29. óta.




2008. augusztus 14., csütörtök

Idén is lesz augusztus 20.-a!

Ezt a hatalmas felfedezést sajnos nem én tettem, hanem a kormány. Ám ettől függetlenül kötelességemnek éreztem, hogy beszámoljak róla. Mélyen tisztelt kormányunk ugyanis a minap arról döntött, hogy az idei augusztus 20.-i tüzijátékot a költségvetés általános tartalékából méltóztatik finanszírozni. Az, hogy a gazdaságunk finoman szólva is rossz helyzetben van azt hiszem már senkinek sem újdonság. Mint ahogy az sem, hogy lassan a tartalékok tartalékának a tartalékait is felélik. Ám azért az mégiscsak kabaréba illő, hogy most jönnek rá arra, hogy idén is lesz augusztus 20.-a és ebből kifolyólag tüzijáték, és azt meg is kell rendezni valamiből. Én nem tudom, hogy ennek a feledékenységek mi volt az oka de az bizonyos, hogy ez már súrolja a hülyeség legfelső határát. Szökőévvel csak nem számoltak? De akkor mégis mire gondolhattak, amikor nem tettek már eleve félre az idei tüzijátékra? Talán arra, hogy megint vihar lesz, és biztos ami biztos nem rendezik meg, nehogy megint rájuk verjék a balhét mint annak idején, amikor (bár a viharról előre tudtak) nem voltak hajlandóak elhalasztani a tüzijátékot és emiatt meghalt 3 ember? Végülis ha nem rendezik meg, nincs is mit elhalaztani. Ez a biztos. Csak a mi érdekünkben hagyták ki a költségvetésből. Derék emberek. Van azonban egy másik olvasata is a dolognak, miszerint egyszeűen elfelejtették, hogy idén is lesz augusztus 20.-a. Persze ekkora idiotizmust nem is feltételezek szeretett kormányunkról. Ezek mind becsületes magyar emberek, akikben lázasan lüktet a hazaszeretet. Ilyen ostobaságot nem is illik róluk feltételezni.
Hogy akkor miért nem jutott eszükbe félretenni az augusztus 20.-i tüzijátékra? Hogy miért nem vették bele eleve a költségvetésbe?
Nos azt nem tudom...
Ezüstérmes lett Fodor Zoltán!

Peking, 6. nap: Olimpiai ezüstérmet nyert Fodor Zoltán a kötöttfogású birkózók 84 kg-os mezőnyben. Gyurta Dániel ötödik helyen csapott célba 200 m férfi mellen, Cseh László 200 vegyesen döntős és 6. helyen zárt a női 4x200-as gyorsváltó. Szellő Imre ökölvívó KO-val vívta ki továbbjutását a negyeddöntőbe.


A XXIX. Nyári Olimpiai Játékok hatodik versenynapján a kötöttfogású birkózók 84 kilogrammos mezőnyében szereplő Fodor Zoltán bejutott a döntőbe, miután a négy között legyőzte a világ- és Európa-bajnok török Nazmi Avlucát. A fináléban végül alul maradt az olasz Andrea Minguzzival szemben, így Fodor Zoltán megszerezte hazánk harmadik ezüstérmét.

Ezüstérmes az olimpiai újonc Fodor Zoltán!

Fodor Zoltán a dobogón


2008. augusztus 13., szerda

Újabb magyar érem:
Mincza-Nébald Ildikó bronzérmes!


Bronzérmet szerzett női párbajtőrben Mincza-Nébald Ildikó a pekingi olimpián. A harmadik helyért vívott csatában a magyar versenyző 15-11-re nyert a kínai Na Li ellen.


Mincza-Nébald Ildikó bronzérmet nyert a női párbajtőrözők egyéni versenyében Pekingben. A harmadik helyért rendezett találkozón a kínai Na Li ellen győzött a magyar vívó 15-11-re, pedig a hazai közönség előtt szereplő Li már 8-3-ra vezetett. Mincza-Nébald két olimpiai 4. helye után, idén megnyerte élete első olimpiai érmét.

Ez a magyar csapat első bronzérme a pekingi játékokon, korábban Cseh László úszó két ezüstérmet szerzett. Aranyérme még nincs Magyarországnak.

Megvan a harmadik magyar érem!:


FH

Cseh László újabb ezüstérme


Megszerezte önmaga és a magyar olimpiai küldöttség második ezüstérmét is Cseh László Pekingben, a XXIX. nyári olimpia ötödik versenynapján. Cseh ezúttal 200 m pillangón, „természetesen” a világcsúcsot úszó Michael Phelps mögött csapott célba. A magyar úszónak ez egyébként a „hobbiszáma”


Újabb ezüstérmet nyert Cseh László Pekingben, szerdán. Helyi idő szerint délelőtt 10.21-kor rajtolt el a 200 méteres pillangó döntője, és 1 perc 52,7 másodperc múlva Cseh László Európa-csúccsal csapott be a célba.

Cseh László második ezüstérme:

2008. augusztus 11., hétfő

A "magyar" dal napja


Ma elkezdődik az úgynevezett "mínusz egyedik" nappal, a Sziget nevezetű multikultúrális csőcselékmajális. Mínusz egyedik nap? Már az elnevezésből is kilátszik a szervezők profitorientáltsága. Beszúrni minél több napot és ezzel is a lehető legnagyobb bevételre szert tenni. Igaz Presser Gábor többször is nyilatkozta, hogy ez az úgynevezett "Magyar Dal Napja" csak utólag került a Sziget programmjába az ő ötlete alapján, mert nagyon elszomorította szegényt, hogy a hazai zenkarok egyre kevesebb nyilvánosságot
kapnak mind a médiában, mind pedig a liberálfesztiválon. Gabi pedig mindig is a szívén viselte hazája (és a pénztárcája) sorsát, ezért a maga módján szeretett is volna tenni ezügyben. Magyarul kiharcolta, hogy legyen egy plussz nap a Szigethez csapva, amely napon kizárólag "magyar" együttesek lépnek fel. Ezzel is támogatva a hazai zeneipart. Gyengébbek kedvéért ez alatt azt kell érteni, hogy a nosztalgia jegyében valahogyan támogassuk fel a színpadra a "nagy" öregeket az elfekvőből és seperjünk be minél több pénzt azoktól a szerencsétlen prolikból, akik még nem unják őket.
Persze mindezt úgy tálalva feléjük, mintha ezzel még ő tenne szívességet nekik, amiért ezeket a Kádárkori őskövületeket, ezeket az úgynevezett "sztárokat" összeszedi a Pest környéki nyudjíjasházakból és intenzív osztályokról és egy tízezredik búcsúbuli erejéig a színpadra támogatja. Mondván, hogy ezekel az újáélesztett pattintott kőkorszaki maradványokkal és a hozzájuk csapott válogatott szerencsétlen szellemi nincstelennel, majd hatalmasat lódít a magyar zenei életen. Hogy majd újra kedvet kapunk ahhoz, hogy a (szerinte) minőségi hazai zenékhez forduljunk. Azt hiszem újfent konstatálnom kell azt a cseppet sem szomorú tényt, miszerint nem látjuk egyformán a világot "Picivel". Hála az égnek.

Véleményem szerint ez az egész újabb "retro" őrület nem más, mint egyszerű pénzhajhászás, ami csöppet sem fogja előrrébb lendíteni a magyar zene helyzetét, ami még megbocsájható is lenne, de ami a nagyobb baj az az, hogy mindezt a kedves Presser nem is akarja. És azt hiszem ez a legnagyobb baj.

És akkor nézzük a fellépő "sztárokat":
Animal Cannibals,Sub Bass Monster, Ganxsta Zolee és a Kartel, Neoton Família, Bródy János, Republic, Lovasi András, Geszti Péter, Lukács László, Somló Tamás, stb...

Ezek a szellemi csökevények aztán tényleg nagyot löktek már eddig is (hátrafelé) a magyar zene helyzetén. Köszönjük nekik azt a hatalmas kultúrális élményt, azt a hatalmas szellemi feltöltődést
amit munkásságukkal adtak a számunkra. Köszönjük az eddigi munkájukat, most már igazán megpihenhetnének mondjuk úgy száz évre.
Köszönjük.



2008. augusztus 10., vasárnap

Európa-csúccsal ezüstérmes Cseh László!

Megszületett az első magyar olimpiai érem! Cseh László új Európa-csúccsal második lett 400 vegyesen. Az olimpiai bajnoki címet az amerikai Michael Phelps szerezte meg. A másik magyar, Kis Gergő a pontszerző hatodik helyen végzett.



Pekingi pillanatok:

Cseh László ezüstérmes

Cseh László a dobogón.


2008. augusztus 5., kedd

Alekszandr Szolzsenyicin

1918 - 2008. augusztus 3.


“A kommunistánál kártékonyabb és veszélyesebb embertípust még nem produkált a történelem. Cinizmusuk, szemtelenségük, hataloméhségük, gátlástalanságuk, rombolási hajlamuk, kultúra- és szellemellenességük elképzelhetetlen minden más, normális, azaz nem kommunista ember számára. A kommunista nem ismeri a szégyent, az emberi méltóságot, és fogalma sincs arról, amit a keresztény etika így nevez: lelkiismeret. A kommunista eltorzult lélek! Egészséges szellemű európai ember nem lehet kommunista! Nincs olyan vastag bőrt igénylő hazugság, amit egy kommunista szemrebbenés nélkül ki ne mondana, ha azt a mozgalom érdeke vagy az elvtársak szermélyes boldogulása így kívánja.”


Élete:

A Rosztovi Egyetemen matematikát és fizikát, majd irodalmat tanult. A II. világháborúban egy tüzérosztag parancsnokaként részt vett a frontharcokban. 1945-ben, egy gyermekkori barátjának írott levele miatt, melyben bírálta Sztálint, letartóztatták.
Ezután 11 évet töltött börtönökben és munkatáborokban. 1956-ban rehabilitálták, ekkortól matematikát taníthatott. Hamarosan írással kezdett el foglalkozni. Kezdeti művei Oroszországban hamar népszerűek lettek.

Szolzsenyicin aztán saját gulagbeli élményeiből merítve írta meg igazán jelentős műveit, amelyek révén már életében klasszikussá vált. Első volt ezek sorában az Ivan Gyenyiszovics egy napja. Ezeket a szovjet kommunista kritika élesen bírálta, túlzott pesszimizmusra és a kommunizmust ért bírálataira hivatkozva. Az 1960-as évek közepétől főképp külföldön jelentek meg írásai, melyek alapján szovjetellenesség vádjával 1969-ben kizárták a Szovjet Írószövetségből. A külföldön megjelent műveit a keleti blokkban, mint a szovjetellenes propaganda terjesztését látták mindössze, pedig világossá vált, hogy lerántja a leplet a munkatáborokról, amelyek között ártatlanul, hamis vádakkal, vagy politikai indítékból elítélt személyek is vannak, a köztörvényes bűnelkövetők mellett.
Az 1973-ban írt A Gulag szigetcsoport című regénye miatt a Legfelsőbb Tanács megfosztotta szovjet állampolgárságától és kiutasította az országból. A Gulag szigetcsoport című művét pamfletnek nyilvánították a szocializmus és kommunizmus ellen. Az Írószövetség által kiadott nyilatkozat értelmében minden, a szovjet blokkhoz tartozó országban a díjátadást szovjet-ellenes politikai megnyilvánulásnak kellett minősíteni, az írót kapitalista, imperialista pártinak, valamint fasisztának, sovinisztának és népellenesnek mondták ki.
1973-tól 1994-ig élt az Egyesült Államokban, a kanadai határhoz közeli Vermont államban, egy Cavendish nevű városka mellett, egy erdei házban. Később a „vermonti remete” nevet kapta, mivel nem nagyon kommunikált a külvilággal, ennek egyik oka elmondása szerint, hogy nem érintette meg a legkevésbé sem az amerikai anyagias világ. 1990-ben kapta vissza állampolgárságát, 1994-ben tért vissza Oroszországba. Abban a hitben ment haza, hogy részt vehet az orosz szellemi élet felrázásában. Végig utazta a kontinensnyi méretű országot és beszédeket mondott a Dumában, de beszédeire nem nagyon figyeltek fel, sőt rendkívül komolytalannak és naivnak tartották a képviselők.

Otthonában szívelégtelenség következtében halt meg, kilencvenedik éves korában.


Nyugodjék békében!

2008. augusztus 3., vasárnap

humorsarok

-Hogy kezdi a cigány a mesét?
-?
-Tisztelt Bíróság...

Mit csinál a cigány, ha befelyezte az egyetemet?
-?
-Átmegy egy másik építkezésre...

2008. augusztus 2., szombat

Bolgár vallomása


A mi drága jó független Bolgár Györgyünk találta írni a tegnapi Népszava online kiadásában, hogy idézem:"Ebben a szellemi térben nincs remény. Lehet Gyurcsány akármilyen okos és szép, még joga sincs okosnak és szépnek lenni." Azért csak meg lehetne próbálni okosnak látszani. Hátha véletlenül sikerül. Nem reménytelen, csak akarni kéne. De a jó Gyurka szerint erre semmi remény nincsen, mert az ellenzék úgyis csak köpködni fog, tegyen bármilyen csodát is a miniszterelnök. Felőlünk aztán bele is gebedhet a sok reformba és a tenniakarásba. Bár már ott tartanánk, de sajnos még ennek a látszatát sem mutatja. De persze Gyurka szerint ez sem az ő hibája, hanem mi vagyunk ennyire eltelve gyűlölettel a haza bölcse iránt. Nem tudom Gyuri hol él, de hogy nem itt az bizonyos.
Gyurka szerint, a szélmalomharcból -amit szegény Ferenc vív a jobboldal elismeréséért- való kiút
"Egyetlen eszköze... az, hogy rendkívüli mértékben emeli az életszínvonalat. Pénz beszél, még ha komcsi adja is. Ezt csinálta Medgyessy, majd utána ő is, sikerrel." Lehet bennem van a hiba, de nekem sem Meggyesy sem Gyurcsány idejéből nem rémlik "rendkívüli életszínvonal emelkedés". Zuhanás annál inkább. Mit lehet tenni, be kell látni, hogy igaza van Bolgár úrnak és felőlem aztán tényleg lehet Gyurcsány bármilyen "szép és okos" sohasem fogom elismerni, mert nekem semmi sem jó.
Azt hiszem az igazság mégiscsak az, hogy mindez csak gusztus dolga.

2008. augusztus 1., péntek

Érdemes átgondolni:

“Jogrendszereink csúcspontja az ember fensége és az emberi élet szentsége, hangyavilágunk modern bölcseletében az ember az egykor csak a királyoknak kijáró személyi fenség és sérthetetlenség tulajdonosává tolta fel magát, s hovatovább oda jutottunk, hogy egy ember nem lehet eléggé ostoba, haszontalan és értéktelen ahhoz, hogy határtalan emberi öntudatra, egyenrangúságra és szinte már ijesztően nevetséges önértéktudatra ne érezné feljogosítva önmagát. Ma már nincs szerénység, meghajlás, alázat és jelentéktelenség-tudat (s ha van, azt Freud óta betegségnek tekintik), emberi lények, akiknek szellemi világuk egy-két ezer szó használatán alig terjed túl, akikben a vegetatív léten túlterjedő “szellemi” színvonalat csupán olcsó divatcikkek viselése és primitív szórakozások hajszolása jelenti, akik a világnak alig érnek többet azoknak a fizikai munkaóráknak effektív összértékénél, ami vegetatív szükségleteik kielégítésén felül az emberiség számára pluszként fennmarad, feljogosítva érzik magukat primitív jelentéktelenségük és a semminél alig több fontosságuk számára ugyanazt követelni, ami egykor csak a legnagyobb, legértékesebb és legfontosabb erőfeszítéseknek járt ki. Az utcalány demokratikusan egyenlőnek, emberi méltóságában azonosnak tekinti magát a tisztes és életét másokért elégető családanyával, a tolvaj és szélhámos szemtelenül emberi jogaira hivatkozik az életének mocskát likvidáló hatósági közegekkel szemben, s az izmait áruba bocsátani nem képes fölösleg nem emberséget és szívet kér és köszön meg, ha kap, hanem követel, mintha Istenen kívül bárki is jogszerűen felelős volna életéért és haláláért. Az emberi irgalom, belátás és együttérzés intézményeiből “panem et circenses” lett, amit mint kijáró jogot követelnek egyre többen, s mindezt annak a tulajdonképpen semmitmondó ténynek az alapján, hogy ők ‘emberek’.”
(Dr. Padányi Viktor)
Kábítószert akartak a HírTV. riportereinek autójába csempészni. Ez Magyarország 2008!!

(forrás: www.hírtv.hu)