2008. június 11., szerda
Gyurcsánynak kell a cigány szavazó
Nem lesz országos a "monoki modell", vagyis hogy a kötelező közmunkához kössék a rendszeres segélyezést, a kormány - néhány korábbi félreérthető nyilatkozaton túl - mára egyre élesebben igyekszik megkülönböztetni saját elképzeléseit a mára több önkormányzatban is gyakorlattá tett rendszertől.
Monokon azután szigorították a fenti módon a segélyek folyósítását, hogy a helyi jegyző előre szólt az önkormányzatnak, a szociális törvénybe ütközik a döntés. A borsodi településhez azóta már több helyhatóság is csatlakozott, volt olyan elöljáró, aki nyíltan meg is mondta, hogy amíg a közigazgatási hivatal meg nem semmisíti a rendeletüket, addig ez marad érvényben, és kész.
kommentár: az ország belső terrorizálásához kell a cigány, aki jó pénzért ráadásul elkötelezett szavazó.
Dobrev Klára alábukik a dögkútban
Dobrev Klára kuratóriumi elnök Szegeden, a dél-magyarországi nyertesek képviselőivel találkozott, köztük a Tolna megyeiekkel. Tolnából Pálfa és Sárszentlőrinc kap pénzt, összesen 1,7 millió forintot. Szemétszedési akciókat szerveznek ebből, és július 19-én megrendezik a cigányételek főzőversenyét és bemutatóját. A recepteket összegyűjtik, és ősszel a két község közösen kiadja a cigány szakácskönyvet.
kommentár: csak hogy még joban elkülönüljenek a többségtől. S mi lesz abban a szakácskönyvben? Panírozott feketerigó, avagy marhalábszár dögkút módra?
Zsidesz.
Hányszor kell még Viktornak és KISZ-es, komcsi gyökerű sleppjének bebizonyítania, hogy valójában hova tartoznak?Gondolom, Nektek is felfordult annak idején a gyomrotok, mikor a 90-es évek elején a radikális köntösben repkedő szabadmadár nekicsapódott a veres szegfűnek. Mit szóltok, hogyan dörgölődzik parancsszóra a páncélautón menekülő, lisszaboni egyezményt aláfirkáló, trianoni emléknaptól összerezzenő, gárdapofozó, Tomi Lapid-sirató likudtestvér a buzeráns Fodor Gabriellához? Ez az 1%-os hulladékpárt most a karizmatikus vezéreteknek készül diktálni a feltételeit. Nem émelyeg még a gyomrotok? Nem kell még szódabikarbóna után kapkodnotok? Nem veszitek észre, hogy egy színjáték részesei vagytok tapsjegyeiteket szorongatva? Az SZDSZ kiválása a kormányból, a velejéig romlott Kóka félreállítása, az előrehozott választások sürgetése mind egy határon túlról irányított program részei, akárcsak a meghatóan békés „rendszerváltás” levezénylése. Orbán és barátai olyan sokszor mutattak már fügét a nemzeti oldalnak, alázták meg, hagyták magára, mint ahányszor a bukottnak hitt kommunista kollégái ígérgették a boldogabb jövőt. Bizonyára érthetetlen számotokra, hogy miképp támogathatják még mindig Gyurcsányt és kormányát az általa megalázott rétegek. Hát ne csodálkozzatok! Tegyétek fel önmagatoknak a kérdést: tud-e Viktorvezér akkora pofont adni nektek, hogy rádöbbenjetek végre, rossz királyt taszigáltok a trónra? Mi a fontosabb számotokra? Orbán glóriáját fényesre szidolozni, vagy az országot és a nemzetet megtartani? Mert a kettő sajnos nem ugyanaz!
2008. június 10., kedd
Az Egyesült Államok külföldi fegyveres beavatkozásai ellen legkövetkezetesebben fellépő amerikai képviselő, Ron Paul bajorországi támogató blogján megjelent a titokzatos Bilderberg-csoport idei konferenciáján résztvevők listája, amelyen most először magyar résztvevő neve is szerepel.

Világkormány A Bildenberg-csoportról
Lars Adelskogh cikke A "2000.Talets Vetenskap" c. svéd tudományos magazinból.
2001 május 24-töl 28-ig tartotta a Bildenberg-csoport éves összejövetelét, ezúttal szeretett hazánkban, közelebbröl véve Stenugnsundban, a Stenungbad-szállóban. Cirka 120-an gyültek össze a csoport tagjai és a vendégeik, hogy megvitassák a fontos kérdések hosszu sorát. A Rothschild és Rockefeller bankházak részéröl mindig jelen van valaki, szintúgy a NATO fötitkára, a Világbank fönöke, az Europai Centrálbank vezetöségi tagjai, az EU-komisszionerek, a Világkereskedelmi szervezet képviselői, vezető politikusok, média-fönökök és ipari fejedelmek. Svéd részről holtbiztos résztvevő Percy Barnevik, Marcus Wallenberg és Carl Bildt.
Az 1995-ös tanácskozáson, amit a svájci Bürgenstockban tartottak, a svéd kormányt Ines Uusman képviselte, de ott volt a svéd király, Carl-Gustav is. 1996-ban, Torontoban Mona Sahlin vesz részt. Az 1999-es éves ülésen, a portugál Sintra-ba többek között Björn Rosengren gazdasági-miniszter, 2000-ben a Brüsszel melletti Chateau du Lac-ba Leif Pagrotsky kereskedelmi-miniszter utazott. A legutóbbin, Stenugnsundban ismét Pagrotsky, de Göran Persson miniszterelnök is ott van. Az összejövetelt jóformán minden évben
megtartották 1954 óta, mikor az elsö, a névadó, a holland Oosterbeekben lévö "Hotel-Bilberberg"-ben megnyílott. Europa és Amerika hatalmi elitjének felbecsülhetöleg kétezer tagja látogatott legalább egy fordulót a 47 év alatt. Csak egyszer, 1976-ban maradt el, mikor a kezdetek óta díszelnök holland Bernhard herceg kissé belebonyolódott a Lockheed-megvesztegetési botrányba.
Eddig háromszor találkozott a Bilderberg-csoport Svédországban, (1962, 1973, 1984). Mindig a Grandhotel -"Saltsjöbaden"-ben. Híradás ezekröl a tanácskozásokról a tömegmediában egészen az utolsó évekig egyenlö volt a nullával. A nagyobb újságok, TV-csatornák egy kompakt érdektelenséget mutattak. Talán az lehet ennek az oka, hogy ezek tulajdonosai és a vezetö publicistái szintén ott ültek a résztvevök között?
Ahogy már a tavalyi Brüsszel-környéki tanácskozásnak is adódott egy kis visszhangja a médiákban, újabban az ez évi Stenugnsundin már bátortalan kritikák is jöttek a nagyobb svéd lapokban. Ez komoly fiaskót jelent a Bilderberg-csoportnak, akik eddig nagy sikerrel szervezték önmaguk media-megnemjelenését.A találkozókat nagy titkosítással és jelentös biztonsági erök, rendörség és katonaság bevetésével rendezik. A hotelt, a találkozó szinhelyét már jó elöre megtisztítják minden illetéktelentöl, kívülálló nem léphet be. Nem tesznek nyilatkozatot, nem készül munkaterv, vagy hasonló. Ezáltal, hogy nincs hivatalos nyilatkozat, könnyebb arra hivatkozni, hogy a csoport nem hoz határozatot, nem vezet jegyzökönyvet sem a találkozókról, s még résztvevök listája sem létezik. Hogy ez is merö hazugság, mindjárt mutatom.
Bizony Robert Eringer kutatónak sikerült megszereznie egy példányát a francia Barbizonban, és ugyanabban az évben (1955) szeptemberben a nyugatnémet Garmisch-ban tartott összejövetelek titkos jegyzökönyvének. (Ez utóbbi vendége volt többek közt Herbert Tingsten, a Dagens Nyheter föszerkesztöje is). Itt áll a jegyzökönyv 30. oldalán: - Ezen konferencia résztvevöi azokat a megállapodásokat, amelyek a kifejtett vélemények után egy általános konszenzus folyamán születnek, a saját befolyás-övezetükön belül továbbadhatják, természetesen a forrás érintése nélkül.
Egy levelében ezt válaszolja Eringernek a "bilderbergista" sir Paul Chambers: "-Semmit nem árulhatok el a Bilderberg-csoportról egy kívülállónak, aki nem tagja annak. Ez kötelességem. Nagyon sajnálom, hogy nem segíthetek Önnek, de erre abszolút nincs fölhatalmozásom, s ebben a vonatkozásban nagy hibát követnék el, ha bármit is mondanék a Bilderberg-csoportról.? Továbbá arra is hivatkozik, hogy a csoport privát polgárokból áll, akik nem hivatalosan vesznak részt a találkozokon. Ez is természetesen szemérmetlen hazugság, amit néhány példával könnyü leleplezni.
1996 január elején írtam egy levelet az akkori miniszterelnöknek, Ingvar Carlssonnak. Kritikusan nyilatkoztam az olyan szervezetek létezése ellen, amelyek a "nem nép által választottak titkos-hatalomgyakorlását üzik", mert ez betüjében és szellemében is ütközik Svédország alaptörvényével: amely szerint ?- Minden nyilvános hatalom a népböl jön. Levelemben kertelés nélkül rákérdeztem a miniszterelnökre: Résztvett-e valamikor a Bilderberg-csoport éves találkozóján?
Válaszában (1996-02-16, diarienummer SB96/90) sok más között ezt írta: "Ami a Bilderberg-csoportot illeti, nem vettem részt egyik összejövetelükön sem. De véleményem szerint helyénvaló és hasznos, ha magas szintü - nemzeti és nemzetközi - reprezentáns személyiségei a politikának és a gazdaságnak, nem hivatalos formák között is tudnak találkozni és tapasztalatokat cserélni. Ezzel szemben természetesen az elképzelhetetlen, hogy én, mint svéd kormányfö, vagy jóváhagyásommal, a kormányom képviseletében valaki más részt vegyen az ilyen kötelezö erejü határozathozatalokban, az ehhez hasonló találkozókon."Amit nem említett levelében, hogy "kormányának képviselöje", Ines Uusmann, 1995 májusában mégiscsak részt vett egy ülésen a svájci Bürgenstockban. Lars Andrén (TV-Aktuell) elmesélte, hogy 96 augusztus 12-én a Közlekedésügyi Minisztérium hivatalosan is megerösítette, hogy Uusmann tanácsos hivatalosan résztvett ott ?Ingvar Carlsson helyett?. Késöbb nagyon határozottan megállapították, hogy semmiféle adat sincs a Közlekedésügyi Minisztérium részvételével kapcsolatban, (ahol Uusman dolgozik). Ezzel szemben voltak hivatalos - de nem nyilvános - iratok az esettel kapcsolatban, az államtanács-elökészítö bizottságában, amelyek Gunila Rudling újságíró szerint továbbra is titkosítottak. Kérdés: hogy lehet egy privátszemély, mint Ines Uusmann részvétele egy privát összejövetelen (külföldön) titkosítás tárgya a miniszterelnök titkárságán?
Valószínüleg azért vett részt Ines Uusmann ezen a tanácskozáson, hogy további instrukciókat kaphasson: az ?m/s Estonia? elsüllyedésével kapcsolatosan a valós körülményeket leplezve hogyan fokozzák a homályt. Végülis nem volt képes elviselni a pszichikai nyomást, s a kormány újraalakulásakor lecserélték egy másik bilderbergistára, Mona Sahlinra, aki most mindent megtesz, nehogy bármi igazság az Estoniával kapcsolatosan felmerülhessen.
Jelenleg a svéd külügyminisztériumnak kb. 400 titkosított irata van az m/s Estonia ügyében. Az érdeklödök olvashatnak cikkeimben e kérdésröl a NEXUS Nya Tider nr2 o 3 ĺr -99 és a Samtidsmagasinet Salt nr 9, jul-aug 2001-ben.Az 1998-as éves találkozón a skót Turnberry-ben résztvett George Robertson brit védelmi miniszter. Ekkor egy katonai helikopteren röpült a helyszinre. A kérdésre, miszerint ezt mivel tudják megindokolni, a miniszter szóvívöje ezt válaszolta: ?Ö hivatalos feladatot teljesített mint védelmi miniszter, s ilyen esetben az utazás a nyílvános költségvetés tehére kerül kifizetésre.? (Mail on Sunday, 14 juni 1998, s 15).
Ez máris visszavezet bennünket Uusmann részvételének kérdéséhez 1995-ben, Rosengrennek 1999-ben, és Pagrotskyéhoz a két utolsó évben rendezett találkozókon. Kizárt dolog, hogy ezek a svéd kormány képviseletében saját költségükre utaztak és állták a költségeket. Mindhárom esetben adott egy igen exkluziv hotel, ahol a szoba ára sokezer korona éjszakánként, s ahol a további fogyasztás sem lehet a legolcsóbb. Meghívták öket? Akkor ez megvesztegetés. Államköltségen utaztak? Ez esetben nincs helye a titkosításnak!
Szeretnék, ha azt hinnénk, hogy a Bilderberg-csoport csak egy jámbor vitaklub. De a titokzatosság, kétszínüség, ködösítések, féligazságok és nyers hazudozások a csoport körül valami egészen mást mutatnak.
A Bilderberg-csoport befolyását-hatalmát nem lehet másként kifejezni, csak hogy szörnyüségesen nagy. Csak néhány példát. A korábban emlitett titkos protokoll szerint 1955-ben áll, hogy a csoport ?közös felelössége?, hogy a legszükebb határidön belül létrehozzon egy szorosan vett európai közös piacot. 18 hónap múlva aláírták a Római-egyezményt, s így az EEC, az EG/EU kezdete megteremtödött. Az, hogy a Bilderberg-találkozó a szülöje, bevallotta késöbb az NSzK-beli amerikai nagykövet George McGhee, aki a Bilderberg-csoport irányító-bizottságának tagja. Az irányítóbizottság a majdnem-legbelsö magja a Bildenbergcsoportnak. 39 tagja van, egy tag minden fontosabb országból, és havonta találkoznak. A nagybefektetö Percy Barnevik a svéd "mi jóemberünk" az irányítóbizottságban, ami egy kicsit tulzó kijelentés, mivel a bizottság a legkevésbé sem törödik a svéd nép érdekével.
1989 májusában megírta a "Spotlight" nevü amerikai elemzö újság, hogy az (ugyanehavi) Bilderberg-tanácskozás úgy határozott, hogy Margret Thatcher elmozdítandó Nagy Britannia miniszterelnöki posztjáról, mert "vonakodik feladni a brit szuverenitást egy európai szuperállam javára, ami 1992-ben fog képzödni". Ez meg is történt késöbb, mikor a hivatali periodusa közepén a saját, brit konzervativ pártja elmozdította hivatalából. Késöbb nyilatkozott így mrs Thatcher - James P. Tucker Spotlight-zsurnalistának: "Megbélyegezésem a Bilderbergek által úgy viselem, mint a becsületrendet."
Az 1991-es tanácskozáson Baden-Badenban résztvett egy amerikai kormányzó, aki ez idö tájt ismeretlen volt a hazai pályán kívül. Politikai vagy financialis értelemben sem volt számottevö. Kevesebb, mint három hónap múlva nominerad volt, mint pártja elnökjelöltje, s másfél év múlva beiktatták, mint az USA elnökét.
Természetesen William Jefferson Clintonra célzok. Mi az, ami közös Bill Clinton, Henry Kissinger, Mary Robinson, Gerald Ford és Tony Blair személyében? Válasz: mindnyájan bilderbergisták voltak, jóval korábban, mielött elérték a hatalom ormait. Bildenberg egy kilövöállás a politikai karrier-rakétáknak. A karrierek természetesen a Bilderberg szerint alakulnak, pontosabban a Bildenberget irányítók akarata szerint.
A NATO-fötitkári posztra beiktatni valakit - ezt is a Bildenberg-csoport intézi. A hivatal mostani birtokosa a fent említett George Robertson. Ö és elödei, Javier Solana, Willy Claes, Manfred Wörner és az utobbi harminc évben az összes korábbi fönök bilderbergistaként kezdte, mielött NATO-fönök lett. Még a dán Uffe Elleman-Jensen is, aki néhány éve erös kandidant volt a posztra, szintén szorgalmas látogatója az összejöveteleknek.
Amit a kezdetben bemutattak és "eladtak" Európa népének, mint egy közös kereskedelmi övezetet, lépésröl - lépésre majd átváltozik egy európai szuperállammá, a leendö európai központi bank financ-diktatorikus kontrollja alatt. Egyidejüleg kialakulhat két további EG/EU-höz hasonló kereskedelmi blokk: egy jelentös az Észak-Délamerikai, és egy harmadik a Csendes óceán-övezetben. És ez talán nem is túl merész következtetés, mivel ezeket úgy tervezik, hogy lényegében azonos úton haladjanak. Eleinte persze mindegyik a sajátján. Késöbb összecsapódnak egy nagy blokká. Egy világállam, kezdetben beburkolva egy sajátos álruhába: -?csak egy-egy közös szabadkereskedelmi övezet, mi semmi más nem vagyunk..?
Ismerös a trükk?A Bilderberg-csoport és néhány hasonló titkos társaság egy összefüggö hálózatát képezik a hatalom embereinek. A hálózatok vezetö személyiségei rendszerint tagjai több hasonló társaságnak is. Egy hasonló, de ifjabb testvérszervezet a Trilaterala comissionen (TC).
Egy kicsit idösebb, de nagyon fontos az amerikai külügyi-politikai tanács (Council on Foreign Relations, CFR) amely a neve ellenére egy privát társaság. 1921-ben alapították, már a kezdetektöl a Morgan és Rockefeller érdekkör által anyagilag támogatva és vezetve, és ez a tanács nevezi ki már nagyon régóta az Egyesült Államok külügyminiszterét.
Például: Mikor John F. Kennedyt (CFR-tag) 1960-ban az USA elnökévé választották, hallgatott Nelson Rockefeller (CFR-tag) tanácsára, hogy külügyminiszterré jelölje Dean Rusk-ot (CFR-tag), akit addig még sosem látott. Rusk idölegesen szolgálati felmentést kapott mint a Rockefeller-alapítvány fönöke, hogy az ajánlatot elfogadhassa.
Gazdasági miniszterré Kennedy Douglas Dillont (CFR-tag) nevezte ki. A CFR-nek van egy brit megfelelöje: A nemzetközi kérdések királyi intézete (Royal Institute of International Affairs, RIIA), amit amúgy Chatham House néven is neveznek a föhadiszállás alapján Londonban.
A Királyi Intézet majdnem a legrégibb a titkos társaságok hálózatában. 1920-ban alapították a nagyon exkluzív Kerekasztal nevü szabadkömüves-páholy vezetöi, melynek brit ágát lord Alfred Millner, az amerikai ágát (az u. n. Inquiry Group-ot) vezette Edward Mandel House "ezredes".
House "ezredes" kiadott 1912-ben egy közeljövöben játszódó regényt, Philip Dru: Administrator - címmel, ami egy USA-ban bekövetkezö államcsinyt követöen megalakuló világkormány beiktatását írja le. A világdiktaturát 13 ember irányította volna, s fontos szerepet kapott House szerint, miszerint kezdésnek bevezettek egy központosított bankot az USA-ban.Következö évben valóban is megalakult az USA-ban egy szövetségi központi bank (Federal Central Bank) (ami nem egy szövetségi hatóság, mint gondolná az ember, hanem privátbankok kartellje). Ennek a projektnek a legfontosabb létrehozói voltak a kulisszák mögött, House ?ezredes?-en kívül a Rothschild-strómanok, Jakob Schiff és Paul Warburg, együtt Nelson Aldrich-kal, John D. Rockefeller jr. apósával, (és tehát Nelson és David Rockefeller nagyapjával).
Az összejövetelek a Királyi Intézetnél tartandók az úgynevezett Chatham House szabály szerint. Ez így hangzik: ?Mikor egy ülés vagy egy hasonló zajlik a Chatham House szabályai szerint, a résztvevök szabadon használhatják a kapott információkat, anélkül hogy érintenék az elöadók vagy más résztvevök identitását, vagy felfednék, hogy az információt egy ülésen az Intézetben kapták. (RIIA Annual Report 1992-93)
A ?Kerekasztal? szabadkömüves páholy az anyaorganizáció, a hálózat legidösebb társasága, amelyböl a fiatalabb ágak kivirágoztak. Ezt a páholyt 1891 február 5-én alapították Cecil Rhodes és Alfred Milner. Lord Milner késöbb a brit szabadkömüvesek nagymestere lett. Ezzel a közvetlen kapcsolatot a nemzetközi szabadkömüves mozgalom és a hálózat között, melybe a Bilderberg-csoport is tartozik, szerintünk feltérképezettnek tekinthetjük.
Egy gyakran hallható ellenvetés a ?politikailag korrekt?, de szakkérdésekben járatlan emberek részéröl, hogy ezek csak ?konspiráció-teoriák?. Ezt ezennnel végérvényesen elutasíthatjuk, mivel ezek most már ?konspirációs-tények?. Carroll Quigley hagyott ránk Tragedy and Hope (Tragédia és remény) címü monumentális müvében egy alapos dokumentációt a Kerekasztal születéséröl és késöbbi elágazásairól (1964).
Az amerikai Quigley a modern historia professzora volt a Harvardon, a Yale-egyetemen és a Georgetown diplomata-föiskolán. A CFR tagja volt, 20 évig kutatta a "Kerekasztal" történetét, s két évig szabad bejárása volt a ?Asztal? titkos archívumába is. A 60-as évek közepéig szimpatizált a Hálózat céljaival, de végül megszegte a titkosságot, amint úgy kezdte látni, hogy a Hálózat hatalma messze felülmúlja azt, amekkora szerinte egy titkos társaságé lehet (Quigley, anf. Arb., s. 950). Tehát kezdett publikálni a kérdésröl. Rövidesen Quigley professzornak feltünt, hogy a karrierje már egy "nem létezö valami". Könyvét visszaküldték a könyvesboltokból, s furcsa módon a nyomdai nyomólemezek is megsemmisültek. Mielött 77-ben meghalt, még kiadott egy borotvaéles elszámolást a "Hálózatról"; (The Anglo-American Establishment).
Aspenintézet és Rómaiklub: sok közös van bennük, már ami az eredetet, anyagi háttért és munkamódszert illeti. Carl Bildt, aki másképp nem szívesen ?hagyna ki? egy Bilderberg-éves találkozót, 2001-ben mégis az Aspenintézet éves közgyülését látogatta, amit pontosan ugyanakkor tartottak Brysselben.
Pillanatnyilag valószínüleg a Bilderberg-csoport a nevezett hálózat legfontosabb szervezete. A hálózat egy hosszútávu stratégia alapján tevékenykedik, hogy célját elérve bevezessen egy világkormányt, egy világközponti bankot, és egy világhadsereget. Hihetjük-e, hogy a szivárványosan szép világállam majd egy óriási, világot átkaroló demokrácia lesz, ahol minden nép emberi és állampolgári joga lesz a törvény? Nem, ezt én sem hiszem. Valószínübbnek tetszik egy globális ültetvény képe, ahol Te és én, és minden egyszerü ember kb hasonlóan fogja érezni magát, mint egy napszámos egy brazil banánfarmon.
Így akarjuk ezt? Így kell ennek lenni?Egy fantasztikusan szép, gazdag bolygón élünk. Megadja a a lehetöségét, hogy mindenki minden országban emberhez méltó életet élhessen. A világ tele emberek millióival, a kik jóakaratuak. Ez a MI közös tulajdonságunk. A mi közös tudásunkat, tapasztalatunkat és ügyességünket nincs szó, ami kellöen értékelni tudná. Más szóval: Kezünkben minden lehetöség, hogy földünket paradicsommá változtassuk mindenki számára. Miért hagyjuk, hogy megakadályozzák?"
------------------
(A Bilderberg csoportban benne van Bokros és Surányi!)
A Bilderberg-csoport története (Csath Magdolna)
http://portal.jobbik.net/index.php?q=node/5599
http://barikad.hu/node/11888http://portal.jobbik.net/index.php?q=node/5686
http://portal.jobbik.net/index.php?q=node/5728
http://barikad.hu/node/12297
2008. június 8., vasárnap
Tele van a faszom! vol.2!

Dsida Jenő
(1907. május 17. – 1938. június 7.)
Drótok között
Hálózó drót felett
megakadt testemet
nem veszik észre.
Áramtűz aranyoz,
rángat és villanyoz:
nem veszik észre.
Vergődök, remegek,
mint lázas betegek:
nem veszik észre.
Mélységes rögökre
vérezek hörögve:
nem veszik észre.
Ordítok, mint a vad
mindenki elhalad,
nem veszik észre.
...Símulok, hallgatok,
kinyúlok, meghalok...
Nem veszik észre.
Megbocsátod-é?
Szél vagyok.
Megbocsátod-é,
hogy port híntettem égszínkék szemedbe?
Nap vagyok.
Megbocsátod-é,
hogy leperzseltem hófehér karod?
Ősz vagyok.
Megbocsátod-é,
hogy ingválladra tört levelet szórtam?
Fű vagyok.
Megbocsátod-é,
hogy megcsiklandtam rámtipró bokádat?
Víz vagyok.
Megbocsátod-é,
hogy áztattalak forró könnyesőben?
Árny vagyok.
Megbocsátod-é,
hogy véletlenül arcodra vetődtem?

A vetélkedők koronázatlan királya, a műveltség földi megtestesítője, nem vallott szégyent. Arra a kijelentésre például, miszerint ő "köztörvényes bűnözők szekerét tolná reggel, délben, este" nemes egyszerűséggel, azt felelte:"– Köztörvényes bűnözők volnának? Majd ha erről bírósági ítélet szól! Miközben, ha a gyanús ügyekre tekintünk, azokban is bőven a Fidesz vezet. " Hát hogyne kedves Vágó Úr, hát hogyne. Nem célom, és nem is fogom védeni a Narancsos Urat, de már ne haragudj István, ennél azért még tőled is többet várnék. "Majd ha erről bírósági ítélet szól." No de Pisti, ugye ezt te magad sem hiszed el? Amennyiben továbbra is úgy gondolnánk, hogy az ország észlényének, szellemi tálentumának kikáltott Vágó Úr, nem vesztette el a józan ítélőképességét, íme még egy gyöngyszem a független televízióstól. "Vágó szerint Orbán Viktor a felelős az ország állapotáért, hiszen hiába az elmúlt hat év kormányzása, érdemben a FIDESZ irányít...a 2006-os választási kampányban pedig olyan ígéretsorozatra kényszerítette a szocialistákat, amiket nem lehet betartani"
Méllyen tisztelt Vágó Úr. Maga ugye nem hiszi el ezeket a kapitális marhaságokat amiket össze tetszik hordani? Ilyen nagy ostobaságokat még Lendvai Ildikó is csak a kampány hevében képes mondani. Még hogy a jelenlegi helyzetért a FIDESZ a felelős. Mondom, nem akarom én itt védeni a Narancsos Úrékat, megteszi azt más független újságíró, no de álljon már meg a nászmenet Vágó Úr! Hol él maga? Belekényszerítette a FIDESZ a kormányt abba, hogy hazudjon, hogy olyanokat igérjen ami a büdös életbe nem fog betartani? Ez azért már tényleg a teljes idiotizmus Vágó Úr! Maga tisztában van azzal amiket mond, vagy ez is csak a hőguta egyik káros hatása az elmeállapotára? Igen tisztelt Kvízmester Úr. Maga vagy teljességgel elvesztette józan ítélőképességét idős korára, vagy túl sokat kortyolt a szerkesztőség büféjében, de hogy amiket összehord azt még az a drága jó Gyurcsány sem merné mondani, mert annál még neki is több sütnivalója van az szinte biztos. Belehajszolták a hazugságba a mindig tisztességes, becsületes, keresztény szellemiségű, makulátlan MSZP-t. Az a mocskos FIDESZ, belehajszolta, belekényszerítette a hazugságokba, az ígérgetésekbe az MSZP-t. Ha maga mondja Vágó Úr, akkor az biztos úgy van. Arról már nem is beszélve, milyen büszke volt arra a Kvízkirály, hogy aláírásával személyesen is megköszönte a távozó Horváth Ágnesnek a megfeszített munkáját. Mert ahogyan a Játékmestre mondta, "fantasztikus volt, ahogyan Horváth Ágnes álta a sarat, és ezért csak köszönet illeti meg"
Köszönjük mi is magának Vágó Úr.
Amennyiben még ez a töménytelen ostobaság, amit a Kvízzseni összehordott, sem lenne elég ahhoz, hogy megállípítsuk Vágó úrnál elmentek otthonról, a Blikk -a független újságírás jegyében- lehetőséget adott a SZDSZ szimpatizáns szellemi tálentumnak arra, hogy tovább fröcsöghessen és orbánviktorozhasson egy keveset. A bulvárlapnak is csak merő jóindulattal nevezhető papírkötegben Vágó Úr ugyan ott folytatja ahol korábban abbahagyta. Újabb bizonyítékát adva annak, hogy a kor előrehaladtával szellemi tőkéje jócskán megcsappant. Megint jön az imamalomként forgatott szöveg arról, hogy elege van abból, hogy mást sem hall, mint azt, hogy ebben az országban mindkét párt mocskolja egymást, miközben ez valójában nem fedi a valóságot. Vágó Úr véleménye, - amennyiben ez még érdekel valakit is - erről az, hogy itt kizárólag a FIDESZ mocskolódik, a balliberális oldal egyetlen hibája az, hogy "túl szemérmes" és nem veszi fel a kesztyűt. Drága jó Vágó úr. Menjen már orvoshoz ha megkérhetnénk, mert bár nem vagyok szakértő, de erős a gyanúm, hogy önnek erős üldözési mániája van. És enyhén szólva is képtelen a reális gondolkodásra. Drága jó Kvízmester Úr, egy picikét szálljon már magába és nézzen már körbe ebben az országban amelyben állítólag él! Nézzen már körbe és gondolkodjon el legalább a kedvemért egy percre, és talán akkor nem beszél ilyen szamárságokat. Méghogy a kormány egyetlen hibája a "szemérmesség". Komolyan mondom Vágó Úr, maga teljességgel meghibbant, magának nemhogy a négy kereke nincsen ki de egyik sem. Túl "szemérmes" a kormány. Sokmindent mondanék erről a kormányról de, hogy szemérmes lenne azt biztosan nem. Olyan pofátlanul lop, hogy azt már én szégyellem Kvízmester Úr. De mielőtt az összes nyugatómat beszedném, folytatnám a Kvízkirály fejtegetéseit. Mert nem elégedett meg ennyi fröcsögéssel a jó Vágó Pisti. Arra a kérdésre például, hogy ha lehetne egy kívánsága, a politikai béke érdekében mi lenne az, a jó Vágó úr a következőt felelte: "Szeretném, ha Orbán Viktor őszinte lenne." Már elnézést Drága Jó Kvízkirály Úr, de nem beteges ez már egy kicsit? Nem kéne valóban kikönyörögni egy hárshegyi beutalót? Nem beteges már ez az állandó FIDESZ fóbia Vágó Úr? "Orbán Viktor legyen őszinte" Ez az egyetlen kívánsága? Maga valóban orvosi eset Kedves Kérdezz-Felelek Úr. Nézesse már meg magát egy lélekgyógyásszal és kezeltesse a paranoiáját. De azért megmondja a frankót, és szépen leteremti a baloldalt is, mi szerint a baloldal egyetlen hibája az az, hogy "tutyimutyik". Na persze Vágó Úr, hát hogyne. Biztos, hogy maga ebben az országban él és nem csak nyaralni jár ide? Drága Ki Nyer Ma Úr, komyolan ki kéne magát vizsgálni, de előtte nyugtasson meg, hogy maga nem idevalósi ezért mond ekkora ostobaságokat.
Végezetül még egy örökbecsű a kedves Vágó Úrtól. Elmesélte -arra a kérdésre válaszolva mi szerint miképpen befolyásolja baráti kapcsolatát a politika-, hogy a szomszédjában lakik valaki, akinek Árpád-sávos zászló van a bejárata felett kirakva. Ám a Jó Vágú Úr ezt megbocsátotta és nem vitatkozik vele, elnézi a politikai beállítottságát.
Hogy ez a VágóÚr milyen kedves ember.
2008. június 7., szombat
Huszár Mária: Trianon fáj, ma is fáj...
nagyon beteg a Te néped,
minden könnyét már elsírta,
a szíve is meghasadt,
nincsen béke a Kárpátok alatt.
Árpád honát megcsonkolták,
végső pusztulásnak adták,
míg Hazánk szétszaggatott testén,
a keselyűk lakomáztak, addig
a halotti toron a győztesek paroláztak.
Dicső ősök, hős elődök,
vég-veszélyben van a haza,
kívül-belül az ellenség népes hada,
gyötri ínség és hazugság,
szegény csonka Magyarország!
Itt az álmok sem röpülnek,
gubbasztva a földre ülnek,
dermedtek, szótlanok, nem örülnek.
Csak a sóhaj száll az égig,
hátha ott fent,- majd megértik.
Trianon fáj, ma is fáj,
üszkös sebet nem gyógyít az idő.
Mégis, ha az ég a földdel összeszakad,
mindenünk el vész, de hitünk megmarad,
újra éled a remény a Kárpátok alatt.
Árpád népe,a börtönödből lépj a fényre,
segíts hős Attilánk, drága hun királyunk,
nyilaid elől nem lesz menekvés,
Árpád apánk bosszúja,
hosszú lesz, mint a Hadak Útja
Szent László a lovag király,
élesíti már a kardját,
és sorakoztatja égi hadát,
Csaba királyfi serege,
a Csillag-ösvényen vár a jelre.
A dicső ősök mind eljönnek,
kik hazát cseréltek most visszajönnek,
szörnyű igazságot tesznek,
vég-ítélet lesz a gaznak,
a rablóknak, csalóknak, hazugoknak.
Kik hazánkat kifosztották,
majd az órát is átkozzák,
mikor kezet emeltek e népre,
győzni fogunk és a Magyarok Istene
örökké áldass-ék érte.
Ébredj Magyar! Talpra Testvér!
Ereidben forrjon a vér!
Az önsajnálat csak hervaszt,
míg a remény éltet és felvidít,
segíts hát magadon, az Isten is megsegít!
Először ígérgettek, majd halálosan megfenyegették a leendő cigány gárdistákat
Indoklás nélkül tagfelvételi kérelmének törlését kérte a Magyar Gárda Békés megyei szervezetének kapitányától Keresztesi Zoltán, ifjabb Keresztesi Zoltán és Balogh Levente a Békés megyei Okányból. A három okányi, roma nemzetiségű férfi még az elmúlt héten kérte felvételét a szervezetbe. A Magyar Gárda a június 5-i postával megkapta az okányiak levelét, természetesen kérésüket tiszteletben tartják és nevüket törlik a várományosok névsorából - nyilatkozta Tóth Zoltán megyei kapitány.
HunHír.Hu kommentár: nagyon kellemetlen lett volna egyes cigány vezéreknek, cionista bajkeverőknek, ha cigány gárdisták is demonstrálják a hagyományőrző szervezet tevékenységét. Jött a szokásos módszer alkalmazása, ígérgetés, majd a fenyegetés. Ezért kellett visszavonulót fújniuk a derék embereknek.
2008. június 6., péntek
Meghívó
szeretettel várja
2008. június 6.-án pénteken 17 órakkor
a
Felújított Ereklyés Országzászló
felszentelő ünnepségére.
az ünnepség fővédnöke:
Dr. Beer Miklós megyéspüspök
ünnepi beszédet mond:
Pálos Frigyes kanonok
Közreműködnek:
Szent Cecília kórus, karnagy: Varga László
Nábelek Anita, a Fónay Márta Humánia Drámai Műhely tagja
a Váci Huszár és Nemzetős Bandérium
Péter Pál, előadóművész
Az ünnepség keretében az alapba helyezzük
a történelmi Magyarország 72 vármegyéjének földjét.
A történelmi egyházak képviselői
megszentelik és megáldják az emlékművet.
2008. június 4., szerda
1920. 04. 06 - 2008. 04. 06.
Reményik Sándor : Gyűrűt készíttetek...
Egy gyűrűt készíttetek, feketét,
Acélból, - dísztelent, keményet,
És a dátumot belevésetem,
Hadd érezzem az ujjamon, hogy éget,
S jusson eszembe, hogy az életem
Egy kockára tettem föl mindenestől!
Június 4. 1920.:
Én megállok e sírkő-dátumon.
Én nem megyek egy lépést se tovább.
Eszembe jutnak Nyugat népei,
A gőg, a hitszegés, a csalfaság!
A társtalanság komor bélyege
A megalázott, széttépett hazán,
Mohács, Majtény és Világos után:
Neuilly és Versailles és a Trianon!
Párist, e hitvány, dölyfös ember-bábelt
Csak gyűlölni és megvetni tudom.
A dalai, a csipkés-finomak,
Mikért egy költőnk vágyva könnyet ontott:
Nekem: káromló, rút rikácsolás,
S én visszavetem néki, mint a rongyot!
Remete-nemzet lesz a magyar nép,
Mintha magányos szirten állana,
Vezeklő-oszlop tornyos tetején;
S csak Istene lesz véle, s bánata.
Eszembe jut a kettétörött kard,
És lobogóink tépett erdeje,
És néma, fagyott öblű kürtjeink, -
A némaságuk mintha zengene!
Eszembe jutnak elnyomóink itt:
És árva testvéreink odakint;
Június 4. 1920:
E dátum lázít, fenyeget és int.
Egy gyűrűt készíttetek, feketét,
Acélból, - dísztelent, keményet,
És a dátumot belevésetem,
Hadd érezzem az ujjamon, hogy éget
S jusson eszembe, hogy az életem
Egy kockára tettem föl mindenestől!
1920 június 8.
2008. június 2., hétfő
2008. június 1., vasárnap
Okányi cigányok jelentkeztek a Magyar Gárdába
"— A médiumok egy részében a Magyar Gárdával kapcsolatban rendre napvilágot látó információkat szerettem volna ellenőrizni. Az okányi rendezvényen amelyen részt vettem számomra kiderült: rémhírterjesztés a szervezettel kapcsolatban rasszizmust emlegetni. A Gárda érkezését megelőzően Okányban is rémítgették az embereket, de ez mint utóbb bebizonyosodott minden alapot nélkülözött. Húsz éve tisztességgel a MÁV-nál dolgozom váltókezelőként, cigány származású, magyar állampolgár vagyok. Szabad akaratomból, saját elhatározásomból kértem fiammal és annak barátjával együtt a felvételemet a Magyar Gárdába — nyilatkozta a Beolnak Keresztesi Zoltán."
"Tóth Zoltán, a Magyar Gárda Békés Megyei Szervezetének kapitánya kifejtette: regisztrálták Keresztesiék tagfelvételi kérelmét is, s mostantól kezdve valamennyi rendezvényükre meghívják őket. Avatás vélhetően októberben lesz legközelebb, ám azelőtt a várományosokkal többször elbeszélgetnek, megismerkednek."
Szerkesztői komment:Na most benyalhat keresztcsontig a CMŐ meg a sok lázongó purdé!Mert nem valami ellen, hanem az összmagyarság érdekében jött létre a Jobbik Magyarországért Mozgalom és a Magyar Gárda! Ha egy cigány tisztességesen dolgozik,nem lop,csal,hazudik, és szívügyének érzi az ország helyzetét ahol él, akkor igenis helye van a Gárdában!
A Kolompár főork vezír most kapkodhat a feje után hiszen így a bíróság nem tud "rasszizmus" és "félelemkeltés" miatt fogást találni a Magyar Gárdán! Ezúton köszönöm a 3 cigány hazafinak hogy biztosították a gárda fennmaradását!
